PL|EN|AM|AZ|GE|RU
Main page arrow Articles arrow Dom Muzeum Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego

Dom Muzeum Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego

Print

Monday, 07 February 2011

images/stories/articles/news/gruzja_vojna/muzeum.jpg

4 lutego 2011 r. w Zalesiu pod Warszawą odbyło się otwarcie utworzonego przez Ambasadę Gruzji z udziałem członków Prometejskiego Klubu – Domu Muzeum Gruzińskich Oficerów Wojska Polskiego.

Muzeum otworzyli:

Pan Grigoli Vashadze, Minister Spraw Zagranicznych Gruzji oraz Pani Jadwiga Zakrzewska, zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej w obecności Pana Konstantyna Kavtaradze, Ambasadora Gruzji w RP i zaproszonych gości.

Ekspozycję Muzeum, wykonaną w językach polskim i gruzińskim przedstawił jej główny twórca, płk. Tadeusz Krząstek, vice Prezes naszego Klubu.

Następnie Pan Minister Vashadze za zasługi w upowszechnianiu wiedzy o historii i kulturze Gruzji w Polsce oraz wkład w utworzenie Muzeum odznaczył Orderem Honoru przyznanym przez Prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego sześciu członków naszego Klubu:

Jerzego Lubacha - reżysera, Prezesa Klubu, jednego z organizatorów Muzeum, twórcę filmów o gruzińskich oficerach WP „W rogatywce i tygrysiej skórze” i „W poszukiwaniu Białego Anioła” o św. Grzegorzu Peradze.

Tadeusza Krząstka - historyka, vice Prezesa Klubu, organizatora Muzeum, współtwórcę filmu „W rogatywce i tygrysiej skórze”.

Ks. dra Henryka Paprockiego – teologa, wydawcę dzieł św.Grzegorza (archimandryty G.Peradze) współtwórcę filmów „W poszukiwaniu Białego Anioła” i „W rogatywce i tygrysiej skórze”.

Prof. Wojciecha Materskiego - Dyrektora Instytutu Nauk Politycznych Polskiej Akademii Nauk autora m.in. książki „Georgia Rediviva”, stałego uczestnika Seminarium Naukowego im. Św. Grzegorza Peradze.

Jana Malickiego - Dyrektora Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, organizatora Seminarium Naukowego im. św. Grzegorza Peradze na UW.

Wojciecha Szczudłę - producenta filmu „W rogatywce i tygrysiej skórze”, sekretarza Klubu.

Podczas krótkiego przyjęcia przy lampce wina członkowie Klubu – organizatorzy Muzeum omówili z Panem Ministrem Vashadze oraz Panem Ambasadorem Kavtaradze plany i perspektywy rozwinięcia działalności tej placówki.

 

Jerzy Lubach

Prezes Prometejskiego Klubu Przyjaciół Gruzji

 
Strona jest współfinansowana w ramach programu polskiej pomocy zagranicznej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2007 r.

© 2019 Stowarzyszenie Dom Kaukaski w Polsce
Christian Louboutin OutletChristian Louboutin DiscountChristian Louboutin Flats
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
arch
ceny Tanie Kurtki Moncler Online Rozmiar dzieci Moncler Outlet Mężczyźni sklep odzież Moncler Kurtki Mężczyźni Rozmiar sale moncler polska 2014 polska Miłośnicy moncler sklep Outlet tanie ceny moncler sale oferta Kurtki sklep Moncler odzież dzieci tanie Moncler Outlet Outlet Tanie dzieci Moncler Kurtki ceny damska Online moncler polska Kobiety Rozmiar Kurtki moncler sklep dzieci Miłośnicy 2014 moncler sale Mężczyźni 2014 sale Moncler Mężczyźni Tanie 2014 Moncler Outlet polska Mężczyźni sale Moncler Kurtki oferta sklep ceny moncler polska Online 69% Off sklep moncler sklep Miłośnicy ceny tanie moncler sale Mężczyźni 69% Off Kobiety Moncler Kurtki Tanie Kobiety Moncler Outlet sklep Rozmiar dzieci Moncler Kurtki Sprzedam Miłośnicy Tanie moncler polska sale Rozmiar 2014 moncler sklep damska Mężczyźni Outlet moncler sale odzież sale Kobiety Moncler sklep tanie oferta Moncler Outlet Tanie Mężczyźni oferta Moncler Kurtki Rozmiar odzież polska moncler polska Outlet odzież 2014 moncler sklep Kobiety damska Tanie moncler sale Tanie polska sale Moncler damska Outlet ceny Moncler Outlet odzież tanie Mężczyźni Moncler Kurtki Kobiety Kurtki damska moncler polska dzieci tanie Sprzedam moncler sklep 69% Off Kobiety oferta moncler sale polska 2014 Online Moncler sklep damska 2014 Moncler Outlet dzieci Sprzedam Tanie Moncler Kurtki 69% Off dzieci sale moncler polska damska Sprzedam odzież moncler sklep Kurtki Mężczyźni ceny moncler sale ceny Sprzedam sklep Moncler Online Rozmiar tanie Moncler Outlet Mężczyźni Online damska Moncler Kurtki Kurtki polska dzieci moncler polska ceny 2014 sklep moncler sklep Tanie tanie Kurtki moncler sale damska ceny sklep Moncler 2014 oferta Miłośnicy Moncler Outlet ceny 69% Off Tanie Moncler Kurtki Tanie Mężczyźni oferta moncler polska Rozmiar 2014 Online moncler sklep Kurtki sklep polska moncler sale oferta Kurtki polska Moncler Miłośnicy Sprzedam odzież Moncler Outlet polska oferta odzież Moncler Kurtki odzież Miłośnicy oferta moncler polska Kobiety Rozmiar odzież moncler sklep Sprzedam damska tanie moncler sale